Atlétika

Ketten is dobogón

Az idei második állomással Etyeken folytatódott a FutaPest terepfutó versenysorozat, ahol a hosszabb távon hárman is rajthoz álltak a Csömör KSK atlétái közül: ketten közülük dobogóra is állhattak korosztályukban a 190 indulót felvonultató mezőnyben!

Ősszel remek eredményekkel ért véget a multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat, több csömöri atléta is kimagasló eredményt ért el, a fővárosi Magyar Sportok Házában megrendezett januári gálán pedig átvehették jól megérdemelt elismeréseiket.

Ragyogóan kezdődött az esztendő a Csömör KSK atlétái számára, hiszen a FutaPest-Budakalász évnyitó terepfutó versenyről hárman is aranyéremmel térhettek haza. A havas táj és a csúszós talaj sem jelentett akadályt a srácoknak.

Természetesen az idei esztendő végén is sor kerül Csömörön az Évzáró terepfutásra a FutaPest Klub szervezésében. A kedvezményes előnevezések egészen december 27-ig még leadhatóak! Búcsúztassuk futva az óévet!

A téliesen hideg időjárás sem tántorította el atlétáinkat attól, hogy rajthoz álljanak a Futapest-Mogyoród terepfutó versenyen. Elsősorban a pálya állapota állította kihívás elé a futóinkat, akik négy dobogós helyet is összeszorgoskodtak.

Az advent első hétvégéjén megrendezett XXVII. Stop-Mikulás futáson három atléta képviselte a Csömör KSK színeit Tatabányán, akik közül az 5,9 kilométeres távon mindannyian felállhattak a dobogóra korosztályukban!

Salgótarján felé vették az irányt atlétáink, akik a mezei futó Magyar Liga 3. fordulójában álltak rajthoz. Csák Tamás és Marczika András a junioroknál egy ötödik és egy hetedik helyet szerzett csömöri színekben, és Bodrogi Zsófiára is büszkék lehetünk.

Remek csömöri eredményekkel ért véget a multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat 2018-as versengése: Csák Tamás második lett az U20-asoknál, Zólyomi Kinga, Bíró Károly Róbert és Kiss László pedig harmadik a saját korosztályában.

Hat dobogós helyezést szereztek a Csömör KSK színeiben induló atléták a Futapest-Kerepes terepfutóversenyen, ráadásul rövid távon az abszolút győztest is mi adtuk, junior-válogatottunk, Csák Tamás ért a leggyorsabban a célba!

Érmek Várgesztesről

Három korosztályos aranyérem mellett Bodrogi Zsófia révén egy bronzérmet is elhoztak a csömöri színekben induló terepfutók Várgesztesről, ahol a FutaPest szervezésében zajlott eseményen sikeresnek mondható a delegáció szereplése.

A csömöri atlétika szakosztály több igazolt futója is dobogóra állhatott korosztályában a XI. FutaPest-Zebegény terepfutó versenyen, ahol két arany- és két ezüstéremre is büszkék lehetünk, Csák Tamás pedig abszolútban is bizonyított.

A csömöri atlétika szakosztály tehetséges versenyzője, Bodrogi Zsófia a Kölcsey Ferenc Általános Iskola színeiben is remekelt az Ikarus-pályán a XVI. kerületi Diákolimpián, ahol a 4x200 méteres váltóban ezüstérmet szerzett a csapattal.