A csömöri atlétika-szakosztály tavasszal újabb szakággal bővült: a korábbi 12-szeres felnőtt- és 27-szeres korosztályos válogatott Koczka Anikó edzésein már a gerelyhajítás alapjait is elsajátíthatják az ifjú tehetségek és az idősebb érdeklődők.

A 49 éves Koczka Anikó gerelyhajító pályafutásának legjobb eredménye: 58,14 méter, 12-szeres felnőtt- és 27-szeres korosztályos válogatott sportoló. Ifjúsági Európa-bajnokságon negyedik, főiskolás világbajnokságon 10. helyen zárt. Hétszer nyert országos bajnokságot és számos dobogós helyezése is van. Edzőnk két gyermek édesanyja, 2009 óta lakik Csömörön és a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban tanít. Foglalkozása testnevelő tanár, gyógytestnevelő és úszásoktató.

- A csömöri szakosztályvezetőt, Berendi Antalt nagyon régóta ismerem, mint atlétát - meséli Koczka Anikó. - Más szakágban, de együtt versenyeztünk, Válé Flóriánnal szintén évtizedek óta, körülbelül 25 éve ismerjük egymást. A BEAC-ban sportoltunk együtt, ő kosárlabdázott, én atletizáltam. Az utóbbi időben rendre felvetődött a gerelyezés ötlete Csömörön, mostantól pedig valóság lett a tervekből!