Csúcsra értek

Hazánk legmagasabb pontján került sor az idei nyílt hegyifutó országos bajnokságra, ahol a Csömör KSK atlétái is rajthoz álltak. A nők mezőnyében minden indulónk dobogóra állhatott a korosztályában, a férficsapat a 6., a női a 4. helyen végzett.

Az idén már 11. alkalommal került megrendezésre Magyarország nyílt hegyifutó országos bajnoksága és immár hatodszor a Kékestetőre befutóval. A lányok újonc, serdülő, ifjúsági és junior, míg a fiúk újonc és serdülő korosztálya a Mátraháza Veronika-rétről rajtoltak és 5 kilométer megtétele után értek fel Magyarország legmagasabb pontjára, a Kékestetőre. Míg az ifjúsági és junior fiúk, illetve a felnőtt nők és férfiak Parádfürdőről rajtoltak és 9,5 kilométeres táv várt rájuk. Az időjárás kegyeibe fogadta az atlétákat így kellemes körülmények között teljesíthették az ob-t, bár az elmúlt hetek esőzései miatt a pálya már nagyobb kihívás volt. Teljesítményükre méltán lehetnek büszkék a csömöri atléták. A nők mezőnyében minden indulónk (Zólyomi Kinga, Tomposné Hakkel Tünde és Marton Ildikó) dobogóra állhatott a korosztályában, összesítésben a férficsapat a 6., a női a 4. helyen végzett.