A világ legjobb kajak-kenusai csaptak össze Budapesten, akik a Red Bull Vízisprint keretében egyedi helyszínen, a Városligeti-tavon az erre az alkalomra kialakított 100 méteres sprintpályán eveztek. A férfi kajakosok futamában Balaska Márk bronzzal zárt.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség és a Red Bull közös rendezvényén a sportág legismertebb szereplői csaptak bele egy barátságos rivalizálásba, hogy megmutassák, mire képesek 100 méteren. A magyarok közül rajthoz állt többek között az augusztus végén világbajnoki bronzérmet szerzett Tótka Sándor, a K-2 200 méteren győztes Birkás Balázs és Balaska Márk, a külföldiek közül pedig a cseh Martin és Petr Fuksa, a francia Maxime Beaumont, a lengyel Marta Walczykiewicz és a szerb Marko Dragosavljevic is.

Férfi K1 100 méteren a csömöri Balaska Márk bronzéremmel zárt a kiélezett versenyben, aki a többiekhez hasonlóan a világbajnokságot és a háromnapos országos bajnokságot követően ragadott lapátot a Városligeti-tavon. Az egyéni küzdelmek után kisorsolták a vegyes párosok összetételét is, Márk Hagymási Rékával került egy hajóba, akivel végül győzedelmeskedtek a csodálatos környezetben megrendezett gálán.