Kerékpár

2018 09. 16.

A Tour de Hongrie sikere után a 2.1-es Szlovák Körversenyen szerepelt a csömöri tehetségekkel felálló Pannon Cycling Team, amelyben Valter Attila ezúttal is extrát nyújtott, a második napon a harmadik helyen ért célba a bombaerős mezőnyben!

2018 09. 15. Felfedezőtúra a Sportnap 0. napján

A Sportnap nulladik napján, szeptember 22-én szombaton bringával indulhatunk felfedezőútra a gyalogostól több ponton eltérő kerékpáros útvonalon! Fedezzük fel együtt Csömör természeti és helytörténeti értékeit!

2018 09. 13. Túlsúlyban a csömöriek a dobogón

Új helyszínen és átalakított pályán zajlott a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) naptárában is szereplő Mátra MTB Maraton, ahol a férfiak között a csömöri Szatmáry András állhatott az elit kategória dobogójának legfelső fokára.

2018 09. 12. Dina Márton a 12. a vb-n!

A Svájc szívében megrendezett hegyikerékpáros világbajnokság első napján Magyarország a tizenötödik helyen végzett csapatváltóban, míg a folytatásban az U23-asok között Dina Márton a 12. helyen végzett, Valter Attila pedig a 30. pozícióban zárt.

Az ősz első viadalaként megrendezett Eliminatour Kanizsa Nagydíj versenyzőinek dolgát megnehezítette, hogy az időjárás kifejezetten rossznak számított a térségben. Valter Attila azonban így is ezüstérmet szerzett, ami a svájci XCO-vb előtt jó ajánlólevél.

A Magyar Kerékpáros Szövetség Békéscsaba belvárosában rendezte Magyarország kerékpáros kritérium bajnokságát. Az egy kilométeres teljesen lezárt körpályán, 32 fokos hőségben zajlottak a futamok, és a csömöri Szatmáry András nyert!

Kitartott a jó forma

Franciaországban fejeződött be a hegyibringások Világkupa sorozata, ahol két csömöri válogatott is rajthoz állt a rangos viadalon: Valter Attila a legjobb ötvenben zárt, Dina Márton viszont nem tudta befejezni a versenyt La Bresse-ben.

A Tour de Hongrie legjobb magyarja, Valter Attila szerint az egyéni eredményeknél sokkal fontosabb, amit csapatként vitt véghez a Pannon Cycling Team – ha így folytatja a gárda, olyan magasságokba juthat el, amit még maguk a versenyzők sem hittek volna.

Csömöri szempontból ragyogóan sikerült a 39. Tour de Hongrie nemzetközi országúti kerékpárverseny: a legjobb magyar bringásnak járó fehér mez Dina Mártonon is feszült, de végül Valter Attila nyerte meg, aki ráadásul dobogós lett a hegyi pontversenyben is.

Bizonyított a család

Felsőtárkány adott otthont augusztus 18-án a III. FOX XCO Kupa C2 kategóriájú hegyibringás versenynek, ahol fontos olimpiai kvalifikációs pontokat gyűjthettek a versenyzők. Csömöri szempontból a Burgermeister család nyújtott kiemelkedőt.