Kerékpár

Negyedik hely Lombardiából

Remekül zárta az országúti kerékpárosok 2019-es szezonját a csömöri Valter Attila, aki az egyik leghíresebb őszi klasszikus, a Giro di Lombardia 23 éven alattiaknak szóló változatán tekert, és az előkelő negyedik helyen gurult át a célvonalon.

Hatodik alkalommal rendezték meg a Riczu Imre emlékversenyt Törökbálinton a magyar országúti kerékpáros válogatott egykori kiváló segítőjének emlékére. A csömöri bajnok, Lovassy Krisztián dobogóra állhatott a nemzetközi viadalon.

A legjobb tízben

Kilencedikként zárt az Epic Israel hegyikerékpáros XCS S1-es viadalon a Cube-Csömör válogatott bringása, Schmidel Regina, aki párjával, Buzsáki Virággal vett részt a közel-keleti versenyen. A kimerítő napok eredményeként megérdemelt a remek helyezés.

Kerékpárra született

Folytatjuk hagyományteremtő rovatunkat: csömöri edzőinket portrésorozat keretében mutatjuk be, minden hónapban más és más kerül rivaldafénybe. Szeptemberben bringásaink edzőjét, a szövetségi kapitányként is bizonyító Juhász Zsoltot ismerhetjük meg jobban.

Piliscséven került sor az idei év utolsó UCI besorolású hazai XCO-versenyére, amelyen a Cube-Csömör versenyzői közül nyolcan is nyeregbe pattantak: Burgermeister Balázs újabb győzelemmel zárt egy nívós hegyibringás viadalt.

A tavalyi év után idén is Békéscsaba adott otthont a országúti kerékpár kritérium országos bajnokságának, amely a szakág idei utolsó bajnoksága volt. A férfi elit küzdelmét a csömöri bajnok, Lovassy Krisztián nyerte.

Az idei csömöri Sportnaphoz kapcsolódóan ezúttal is felfedezőútra indulhatunk bringával a gyalogostól több ponton eltérő kerékpáros túraútvonalon! Szeptember 21-én 9 órakor közös bemelegítés után a sportcsarnoktól indul a csapat! Csatlakozol?

Négyen is a dobogón

A minden évben rendkívül hangulatos Kanizsa Nagydíj XCO C1 verseny idén is hozta a formáját. Sőt, az időjárásra sem lehetett panasz, ragyogó napsütésben zajlottak a futamok Nagykanizsán. A csömöri hegyibringás mérleg: négy dobogós hely!

Az ifjú bringások számára is izgalmas programmal készülünk az idei Sportnapon: szeptember 21-én 14 órákor az Magyar Kerékpáros Szövetség-Kométa tehetségkutató versenysorozat csömöri állomásán vehetnek részt a gyerekek.

A lengyel CCC Development Team színeiben indult az ötszakaszos román országúti kerékpáros körversenyen a csömöri Valter Attila, aki a legjobb magyarként a top10-ben végzett az összetettben, a hegyi pontversenyben a 8., a fiatalok között a 3. legjobb volt.

Újabb közösségi tér készült el Csömörön: a gyerekek nagy örömére a Laky parkban átadták a bringás KRESZ-pályát, amelyet azonnal birtokba is vettek a kicsik. Az önkormányzat a Corvina téren hasonló tervet, illetve egy szabadtéri kondiparkot valósít meg.

A kanadai XCO-világbajnokságot követően válogatott csapattársaival a Cube-Csömör tehetsége, Schmidel Regina is maradt a tengerentúlon, mert az Egyesült Államokban rendezték az idei Világkupa-sorozat utolsó állomását. Regina pontot szerzett zárásként.