Csömöri szempontból ragyogóan sikerült a 39. Tour de Hongrie nemzetközi országúti kerékpárverseny: a legjobb magyar bringásnak járó fehér mez Dina Mártonon is feszült, de végül Valter Attila nyerte meg, aki ráadásul dobogós lett a hegyi pontversenyben is.

A 39. Tour de Hongrie UCI 2.1-es kategóriájú versenyén négy kontinens huszonnyolc országából, tizenkilenc csapat színeiben 129 kerékpáros állt rajthoz, a magyar színeket három csapat – a Pannon Cycling Team, a Kőbánya Cycling Team és a magyar válogatott – képviselte, összesen tizennyolc versenyzővel. A hatnapos erőpróbát a világ 195 országában láthatták a televíziónézők.

Az esőben megrendezett siófoki prológon a Pannon Cycling Teamet képviselő Szatmáry András végzett a legelőkelőbb helyen a csömöriek közül, a másnapi Balatonalmádi és Keszthely közötti 154 kilométeres szakaszon viszont Dina Márton és Valter Attila is dobbantott, a top30-ban értek be a célba. Előbbi ezzel a teljesítménnyel kiérdemelte a legjobb magyarnak járó fehér trikót és összetettben feljött a 14. helyre! Csütörtökön a Velence és Székesfehérvár közötti 190 kilométeres táv várt a mezőnyre, ahol Dina és Valter is mindössze négy másodperccel maradt el a szakaszgyőztestől. Ekkor a hegyi pontversenyben Dina Márton a harmadik, Szatmáry András a negyedik helyen állt! Pénteken Dina Dániel 140 kilométeren keresztül, egészen a célegyenesig szökésben volt, de a mezőny végül a hajrában utolérte. A szombati napon Valter Attila tett ki magáért, aki megnyerte a Tour de Hongrie legkegyetlenebb hegyi hajráját, majd a szakasz befutóján az ötödik helyen ért célba! Ezzel átvette a technikai problémával küzdő Dina Mártontól a legjobb magyarnak járó fehér trikót, összetettben pedig feljött a 15. pozícióba. Ezt sikerült is megvédenie a záró nap során, így végleg megtarthatta a fehér mezt! Emellett azonban a hegyimenőnek járó pirosért is nagyott küzdött, de a nemes harc végén a tavalyi harmadik hely után meg kellett elégednie az összetettbeli második hellyel. A Pannon Cycling Team a magyar csapatok között nagy fölénnyel az első, összetettben pedig a 6. helyen zárt.

- Gyakorlatilag hibátlan munkát végzett a csapatunk, pedig bőven volt nehézség - értékelt Valter Attila. - Mindent megtettünk, borzalmas tempóban érkeztünk a hajrákhoz, de talán kicsit rövidek voltak nekem ezek az emelkedők. Második lettem a piros trikóért zajló küzdelemben, sajnálom, jó lett volna a piros trikót hazavinni! Jövőre megpróbálom. Azt hiszem, most csapatként is magasabb szintre léptünk, az ember magyarként arra vágyik, hogy egy ilyen erős csapat tagja lehessen. Biztos vagyok benne, hogy most az összes csapat megjegyzett magának bennünket, ezen a szinten is letettük a névjegyünket.