Csömöri hegyimenők

Körbetekerték Közép-Európát az elmúlt hat napban a Pannon Cycling Team csömöri tagjai a Carpathian Couriers Race keretében. A hegyi pontversenyben Dina Márton (összetett 5.) és Valter Attila (16.) is a legjobb tíz között végzett a rangos mezőnyben!

A Carpathian Couriers Race U23-as hatnapos versenye (Magyarország-Szlovákia-Lengyelország között) szombaton vette kezdetét egy Veszprém és Pápa közötti 150 kilométeres szakasszal, ahol Dina Márton a 15. helyen zárt, Valter Attila és Dina Dániel pedig azonos idővel a 32., illetve a 43. helyen haladt át a célvonalon.

A második nap két részre bontva 64+106 kilométert tartogatott a versenyzőknek. Előbbi nem hozott nagy meglepetéseket, néhány leszakadótól eltekintve a mezőny másfél óra kerékpározást követően együtt érkezett. Nem úgy a második etap, ahol egy 13 fős szökés alakult ki négy perces előnnyel, benne Dina Mártonnal és minden nagyobb csapat versenyzőjével. A magyar tehetség egy hegyi hajrát megnyert, kettőn második lett, majd a szakaszon a 6. helyen ért célba.

A harmadik szakasz eltörlését követően hegyi időfutammal folytatódott a verseny, amellyel kapcsolatban igen pozitív várakozásaink voltak. A legjobbaknak szűk nyolc percbe telt megtenni a Poprad felett található rövid, meredek emelkedőt. Valter Attila nyitott közülünk egy biztató 7:54-es idővel, amely egy top10-es eredményt hozott, egészen pontosan a nyolcadik helyet (+12mp). Dina Márton ezen a szakaszon a harmadik helyet szerezte meg mindösszesen 6 másodpercre a győztestől. Dina Dániel a 21. lett.

A negyedik szakaszon egy kiváló csapatmunkával Dina Márton az összetett 3. helyére lépett előre. Valter Attila hegyihajrát nyert és begyűjtött egy második helyezést az ötödik szakaszon. A záró nap 171 kilométeres hegyi szakaszán pedig ismét jutott top10-es helyezés csapatunknak. Dina Dániel magyar csapattársaival óriásit dolgozott a mezőny elején, hogy helyzetbe hozza az összetettben esélyes versenyzőinket, akik éltek is a lehetőséggel. Biztató a szezon további versenyeire nézve, hogy a fiúk komoly nemzetközi mezőnyben is képesek dominálni és a végeredményt alakítani. A csapatversenyben két holland és egy olasz csapat mögött a negyedik helyen zárt a Pannon Cycling Team, Valter Attila 8. helyezett a fiatalok versenyében (9. a hegyi pontversenyben), Dina Márton (7. a hegyi pontversenyben) pedig az összetett verseny 5. helyén végzett, ez egyben 10 UCI-pontot is jelent!