A Magyar Kerékpáros Szövetség Békéscsaba belvárosában rendezte Magyarország kerékpáros kritérium bajnokságát. Az egy kilométeres teljesen lezárt körpályán, 32 fokos hőségben zajlottak a futamok, és a csömöri Szatmáry András nyert!

A békéscsabai rendezés színvonala korrekt volt: mentőautó, kordonozott pálya, nagyszínpad az eredményhirdetéshez, igényes mosdók a művelődési házban - így a 12 korcsoportban nevezett 152 versenyzőnek csak az eseményre kellett koncentrálnia. A férfiak U23-as és elit versenye közös mezőnyben rajtolt, a 40 körös küzdelem hőse a csömöri Szatmáry András (Pannon Cycling Team) volt. Kiss Gergellyel (Epronex-Bike Hungary) már az első körökben elszöktek a mezőnytől, hamarosan már utcahossznyi előnyre tettek szert. Ezen kívül Hajdu Barna (Kontent-DKSI) egy balos kanyarban történt bukása okozott még izgalmat, a mentőautó is megtett egy kört vele a mezőny mögött. Barna néhány horzsolással, és kisebb zúzódásokkal megúszta a balesetet. A verseny hajrájához közeledve, a 33. körben Szatmáry otthagyta Kisst, körelőnyt szerzett. Az Epronex versenyzője a futam végéig gyűjtötte a pontokat és próbált felérni a mezőnyre, de 200 méternél nem jutott közelebb, így az ezüstéremmel kellett beérnie. Az U23-asok között Dina Dániel a negyedik helyen végzett.