A Carpathian Couriers Race Európa egyik legrangosabb U23-as többnapos országúti kerékpáros versenye, ezúttal a lengyelországi Lublinban rajtolt el és a hatodik szakasz végén Pápán ért célba. A CCC Development Team színeiben Valter Attila hetedikként zárt.

A lublini 1,4 kilométeres prológ során még nem alakultak ki nagy különbségek, Valter Attila közel öt másodperces hátrányt szedett össze, a Polaniec és Tarnow közötti 145,2 kilométeres mezőnyszakaszon pedig a 39. helyen zárt. A "bemelegítés" után a Tarnow és Nowy Sacz közötti 142,2 kilométeres második szakaszt már a győztessel azonos idővel a 7. helyen fejezte be, így az összetettben is előreugrott a legjobb tíz közé. A folytatásban esős, szeles, hideg időjárási körülmények fogadták a mezőny tagjait Oswiecimben, ahonnan Jablonka felé vette az irányt a karaván 108 kilométert letudva - Attila ismét a győztessel azonos idővel zárt, így megtartotta remek összetettbeli eredményét, sőt, egyet lépett is előre. A negyedik szakaszon a szlovákiai Poprád környékén egy 112,6 kilométeres etap végén a csömöri tehetség megint a győztessel azonos idővel ért célba, bizakodva várhatta a magyarországi befutót. A Veszprém és Pápa közötti 150 kilométeres szakasz során igazán komoly feladat várt a srácokra a rettenetes időjárási körülmények miatt: három fok, szakadó eső és helyenként orkán erejű szél borzolta a kedélyeket. A szakasz nehézségeit jól mutatja, hogy mindössze negyvennyolcan értek célba a 39,73 kilométer/órás átlagot hozó napon. A lengyel szervezők véleménye szerint a Carpathian Couriers Race történetének egy epikus, nehéz szakasza volt ez. Attila a hazai szakaszt a 8. helyen zárta, összetettben pedig - legjobb magyarként - a hetedik helyen végzett.