Nagykovácsiban rendezték meg a csonka versenyidény egyetlen maratoni Magyar Kupa-futamát a hegyibringások számára. A Cube-Csömör U17-es indulói mindhárman dobogóra állhattak, illetve Schmidel Regina is arannyal zárt.

A Nagykovácsiban rendezett maratoni verseny szervezői az elmúlt évekhez hasonlóan mindent elkövettek annak érdekében, hogy jól kijelölt, biztonságos pályán kerüljön sor a viadalra. Négy frissítőpontot alakítottak ki, a vírusra való tekintettel több biztonsági és higiénés intézkedést is hoztak. A futamokat 15 perces időközönként indították a különböző távokon. A rajtboxok nagyságát megnövelték, hogy megfelelő távolságot tudjanak tartani a versenyzők között. A rendezőség a versenyzőktől kitűnő visszajelzéseket kapott: kiváló volt a pálya és a rendezés minősége. A pálya 50 kilométeres hosszán 570 darab irányítótáblát és veszélyre figyelmeztető jelzést helyeztek el, és 2,8 kilométer szalagot használtak fel, valamint a pálya teljes nyomvonalán 100-150 méterenként jelzések lettek kihelyezve. A profi háttérhoz profi versenyzés dukált: a rövid távon az U17-es korosztályban induló három bringásunk elfoglalta a dobogót, mindegyik éremből hoztunk egyet! Takács Valent Márk, Feldhoffer Bálint és Tóth Márkó is hengerelt! A hosszú táv elit kategóriában a dobogó második fokára Szatmáry András állhatott fel 70 kilométeren, míg a hölgyek elit kategóriájában Schmidel Regina ünnepelhetett aranyérmet! Fontos megjegyezni, hogy súlyos sérülése után remek formában tért vissza Burgermeister Balázs, aki nem adta alább, a tőle megszokott teljesítménnyel ismét győzött!