Fantasztikus teljesítménnyel a 10. helyen zárt a 104. Gran Piemonte egynapos országúti kerékpárversenyen a csömöri Valter Attila! Ezzel a kiemelkedő produkcióval 35 UCI-világranglista pontot gyűjtött be büszkeségünk.

Santo Stefano Belbo és Barolo között 187 kilométer várta a bringásmezőnyt az olasz Piemont tartomány legszebb borvidékén megrendezett klasszikuson. A ProSeries-sorozat részét képező egynapos versenyen a CCC Team az Alessandro De Marchi, Simon Geschke, Kamil Malecki, Joey Rosskopf, Georg Zimmermann és a csömöri Valter Attila hatossal állt rajthoz. Az egyre jobb formába kerülő büszkeségünk újabb nagy dobásra készült! Az emelkedőkkel tarkított pálya tizenhárom kategorizált dombot tartogatott, közte a befutóként szolgáló Barolót, a maga 1,2 kilométerével és átlag 6,1%-os meredekségével! A CCC Team versenyzői egész nap kiválóan helyezkedtek, Valter Attila többször látható volt a mezőny első részében. Hat kilométerre a céltól az utolsó előtti emelkedőn George Bennett (Team Jumbo-Visma) indított, akit már nem is tudtak utolérni, így az új-zélandi kerekes megnyerte a versenyt. A hatfős üldözősorban ott volt a kiválóan versenyző Valter Attila, akinek még arra is maradt egy kis ereje, hogy az utolsó kilométereken beálljon dolgozni csapattársának. Végül egy kisebb sor utolérte ezt a csoportot, de a magyar versenyző így is káprázatos teljesítményt nyújtva, a tizedik helyen zárta az olasz egynapost!