Harmincadik alkalommal rendezték meg a horvátországi Szamoborban a hagyományos, nemzetközi hegyikerékpáros versenyt, amely ezúttal C1-es besorolással került be a versenynaptárba. Greman Szonja arany-, Vas Barnabás ezüstérmet nyert a juniorok között!

A horvát főváros, Zágráb szomszédságában fekvő Szamoborban egy utcai részeket is tartalmazó 4.1 kilométeres pálya várt a kerekesekre. A csömöri utánpótlás ezúttal is remekelt: a junior lányok futama Greman Szonja győzelmét hozta, aki sikerével húsz UCI-világranglista ponttal gazdagodott. Az ifjúsági korú fiúknál Vas Barnabás (18 UCI-pont) állhatott fel a dobogó második fokára. A még fiatalabbaknál, az U15-ös korosztályban is büszkék lehetünk a mieinkre, a lányok és a fiúk futamát egyaránt csömöri nyerte, Hegedűs Heléna és Jánosi Ákos révén.