Idén is megrendezésre került az Újpesti Félmaraton futóverseny, amelyen a 21 kilométer mellett, negyedmaratonon is indulhattak a nevezők. A Csömör KSK színeiben tavaly győztes Takács Balázs ezúttal sem adta alább az aranyéremnél!

A 2023-as Újpesti Félmaraton helyszíne a Farkaserdő és környéke volt. Az útvonal, a tavalyihoz hasonlóan itt is egy körpálya, ahol a negyedmaratonisták egy kört, míg a félmaratonon indulók két kört futottak le. A 167 méteres szintemelkedésű útvonal érdekessége, hogy több mint a fele a Szilas-patak melletti töltésen futott, és csak 45 százalékát kellett aszfalton futni. Takács Balázs címvédőként indult ezen a versenyen, és idén is fölényesen győzött, így elhozhatta a díszes serleget!